Albanian Chefs & Cooks Association organizoi Gastro Alb '3

Albanian Chefs & Cooks Association organizoi Gastro Alb '3

Albanian Chefs & Cooks Association organizoi per here te trete rradhazi, kompeticionin nderkombetare te Gastronomise, per kuzhine, piceri dhe bar. Evenimenti me I rendesishem I kulinarise shqipetare por mbi te gjitha I Albanian Chefs & Cooks, e cila tashme eshte anetare e World Chef (Organizata Boterore e Chefave te Kuzhines). Ne Gastro Alb ‘3 pati nje pjesemarrje te konsiderueshme konkurentesh, shqiptare dhe te huaj, shkolla profesionale bublike he private, te rinj dhe profesioniste, te cilet konkuruan me njeri-tjetrin, sipas kategorive perkatese.

Juria gjithashtu ishte e perzgjedhur nga World Chef, dhe konkursi zbatoi rregullat e percaktuara prej tyre. Sipas vleresimit dhe akomulimit te pikeve, u ndane dhe cmimet perkatese: Certifikata, Medalje Bronxi, Argjendi, Ari dhe Kupa. E reja e ketije viti ishte vendosja e logos se World Chef ne Certifikata,banera dhe cdo document tjeter I rendesishem I eventit.

Pra Gastro Alb ‘3, ishte konkurs nderkombetar I njohur nga World Chef. Gjithashtu Eventi I kesaj rradhe arriti nje rekord te ri ne pjesemarrjen e konkurenteve, numer I cili arriti ne150 konkurente, shqiptare he te huaj. Eventi, sic dhe ishte parashikuar, pati nje pjesmarrje te madhe nga biznese te sectorit horeca, shkolla private dhe publike, si dhe kuzhiniere dhe chefa kuzhine ne rang kombetar dhe nderkombetar. Gastro Alb ‘3 u marketua ne disa televizione, si: News 24 ne emisionin Vila 24, Tv Klan ne emisioni e Rudines, Klan + Reklame 1 Mujore dhe Kronika gjate diteve te eventit.

Gjithashtu u marketua dhe u transmetua live stream, nepermjet ledwallit, ne te gjitha kanalet tona online, FaceBook, Instagram, YouTube. 

Dita e pare vijoi si me poshte:

Dita 1 / 07.03.19 09:00: Seminar “Rregullat e Konkurimit” me -Chef Domenico Maggi 10:00 Ceremonia e Hapjes 09:30 Filloi Konkurimi – Junior Individual Category 11:00 Filloi Konkurimi- Pizza Category 12:30 Masteclass me -Chef Artan Azizaj 15:00 Masteclass edukativ me –Znj. Blerina Bombaj Troci 16:00 Filloi Konkurimi-Latte Art Category 17:00 Bar- Show 18:00 Mbyllja e dites se Pare 

Dita e dyte vijoi si me poshte:

Dita 2 / 08.03.19 09:00 Filloi Konkurimi- Junior Category 11:00 Filloi Konkurimi-Team Junior Category 12:00 Filloi Konkurimi- Pizza Category15:00 Masterclass me dy specialistet Italian te Selezione 13:00 Masterclass me me dy specialistet Italian te Selezione Casillo, sektori Pizza 14:00 Masterclass me Chef Bah Ammi (Afrika e Jugut)-Kuzhina Vegane 16:00 Filloi Konkurimi-Cocktail Category 18:00 Cocktail Show- Mixologist,Flairtender Turk Ramazan Cengiz 19:00 Mbyllja e dites se Dyte. 

Dita e trete vijoi si me poshte:

Dita 3 / 09.03.19 09:00 Filloi Konkurimi-Individual Senior Category 11:00 Masterclass me dy specialistet Italian te Selezione Casillo, sektori “Bakery” 11:30 Masterclass-Chef Renato Mekolli 12:00 Filloi Konkurimi-Team Senior Category 15:00 Finalja e Barit ne Latte Art dhe Cocktails 16:00 Ceremonia e ndarjes se Cmimeve 18:00 Mbyllja e dites se Trete 20:00 Darka permbyllese e eventit “Gala Dinner” tek Stela Resort

Albanian Chefs & Cooks Association, falenderon perzemersisht partneret, per mbeshtetjen e Gastro Alb ‘3: – Bshkia Tirane – Shoqata e Ushqimit dhe Mireqenies – Albanian Distribution & Development – Lori Caffe – Arredo fab – Stela Resort – Scills For Jobs – Teuta Company – Horeca Fair – Mari Shpk – Aroma catering – Villa Vecchia – Blerina Diet – Umami Tirana – La veen Tirana – Step Design & Production – Subashi – Igel Distribution – Drita Travel Nje falenerim i vecante shkon per Jurine e huaj e shqiptare si dhe per te gjithe Konkurentet e gastro Alb ‘3

Faleminderit dhe mirupafshim ne eventet e rradhes!

Me Respekt, Skuadra e Albanian Chefs & Cooks

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *